CİNLERDEN NASIL KURTULMALIYIZ ?

0
22

Cin dediğimiz bu bedensiz varlıklar, kelime anlamı itibariyle gizli ve üstü örtülen anlamı taşımaktadır. Yine cin dediğimiz bu bedensiz varlıklar bizim dünyamızda yaşayan ama farklı boyutlarda yaşamlarını sürdüren varlıklardır. Cinler de şeytan gibi dumansız ateşten yaratılmışlardır. Cinler de insanlar gibi yaşamlarını sürdükleri hayatları vardır, insanlara çok benzerler, insanlar gibi doğar yaşar büyür ve ölürler, yine cinler de insanlar gibi beslenme ihtiyacı duyarak yer ve içerler, aynı zamanda çoğalırlar. Cin dediğimiz varlıkların bir bedeni olmayıp enerjiden oluşurlar.

Cinlerin de insanlar gibi Müslüman olan olmayan ve aynı zamanda iyisi kötüsü olan varlıklardır. İnsan gözü ile görülmeleri mümkün değildir. Biz insanlar onları her ne kadar göremesek te onlar bizi çok rahat görebilirler. Cinler ile farklı boyutlarda yaşadığımız için onlar geceyi yaşarken insanlar gündüzü yaşarlar. Cinlerin çok bulunduğu yerler ise, ıssız terkedilmiş yerler ve bunun yanına hamam gibi yerlerde çok bulunurlar. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıklar insanları rahatsız edebilir, yalnız cinler insanlara elbette durduk yere zarar vermezler. İnsanlar çok eski tarihten bu yana cinler ile iletişim kurmak istemişlerdir. İnsanlar cinlerden yardım ve destek almak için onlarla sürekli iletişim halinde olmuşlardır. İletişim kuranların birçoğu hoca ve medyumlardır. Büyüleri yapmak için bu hoca ve medyum dediğimiz kişiler cinlerden yardım alarak büyüler yapar ve ya bozmuşlar. Hoca ve medyumlar cinlerden aldıkları bilgiler ve yöntemler ile insanlara istediklerini vermişlerdir. Cinler kendilerine zarar verilmediği sürece insanlarla pek uğraşmazlar. Bununla birlikte yine cinler insanlara büyü yolu ile gönderilir. Cinlerin kötü olanları insanlara büyük zarar verebilirler.

Cinlerden korunmak isteyenler yüce Allah ın bize gönderdiği kuran da yer alan ayet ve dualar bulunur. Cinlerden korunmak için bu duaların bol bol okunması kişinin yararına olacaktır. Dediğimiz gibi cinler büyü yolu ile kişilere gönderilmiş ve gönderilen cin kişiye musallat ise, kişinin edeceği dualar çok etkili olmayabilir. Bu gibi durumlarda bir hocaya giderek yardım alması gerekir. hoca büyüyü bozduktan sonra kişiyi koruma altına alır ve musallat tan kurtarır ve kişi normal hayatına dönebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here