DELİRTME BÜYÜSÜ

0
32

Büyüler dinimizce yasaklamış ve yapılması kimseye tavsiye edilmemiştir. Büyü yolu ve yöntemi ile kişilerin özgür iradeleri elinden alınır ve büyünün amacına göre kişileri etki altına alır. Büyülerin ortaya çıkması ve aynı zamanda çeşitlilik kazanmasının nedeni ise insanlarda bulunan ve önüne geçemedikleri elde etme hırsıdır. Kişiler düşman oldukları kişileri alt etme ve ya onları yok etmek için büyü yolunu tercih etmişlerdir. Bunun sebebi ise insanlardaki hırstan kaynaklanır.

Büyülerin çok çeşitli olduğunu söylemiştik. Büyüleri bu denli çeşitli kılan ise insanların istekleridir ve neredeyse her amaç için çeşitli büyüler yapılır. Burada kişilerin neden büyü yaptırmak istedikleri önemlidir. Bazı büyüler insanları sadece psikolojik açıdan etki altına alırken yapılan bazı büyüler ise, kişiye hastalık veren ve hatta ölüme bile sürükleyen tehlikeli olan büyülerdir.

Bazı büyüler akıl oynatan ve kişiyi delirten büyülerdir ve kişi böyle bir büyüye maruz kaldığında kişi akılını kaçırır. Delirir ve kimse bunun neden olduğunu anlayamaz, doktora gider ancak bir çare bulamaz ve böyle büyülere maruz kalan kişilerin çoğu akıl hastanelerinde yatmaya mahkum olur. Kişinin akıl sağlığı ile oynayan insanı delirten büyüler olduğu gibi kafa karıştıran büyüler de bulunur ve kafa karıştıran büyüler daha hafiftir ve bu büyüde kişi sadece kendi kararlarını kendi veremez hale gelir. Ancak delirten büyülerde durum çok daha ciddi boyuttadır ve kişiyi çok daha fazla etki altına alır. Kişi psikolojik açıdan etkilenir ve böyle bir büyüye maruz kalan kişi halisülasyonlar görmeye başlar ve kimse bunu anlayamaz. Delirten büyülere maruz kalan kişileri ancak çevresindeki kişiler uyarabilir ama bunun da bir faydası olmaz, çünkü kişi artık doğru düşünemez ve kendi kararlarını da alamaz. Böyle bir durumda ise, kişinin sevenleri o kişi için çareler aramaya başlar. Alanında uzman olan bir hoca ve ya medyum kişiyi bu durumdan mutlaka kurtaracaktır. Uzman kişiyi büyüye maruz kalan kişiye bir bakım yapacak ve ardından büyüyü bozma işlemine geçecektir. Önemli olan uzman kişiyi bulabilmektir ve bu uzman kişi ile delirtme büyüsünden kurtulmanız kolaylaşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here