EL FALI GELECEKTEN HABER VERİR Mİ ?

0
23

El falı dediğimiz bu bakım türü çok eski dönemlerden günümüze kadar varlığını sürdürmüş bir fal bakma yöntemidir. Mısır ve Hindistan dan çıktığı ve çingenelerin bu falı tüm dünyaya yaydığı rivayetler arasındadır. Özellikle orta çağ döneminde bu fal bakım türü cadı avcıları tarafından kullanılmıştır. Bu sayede kimlerin şeytan ile anlaşma yapıp yapmadığına karar vermişlerdir. Şüphelendikleri kişinin eline bakarak siyah leke var mı yok mu tespit etmişlerdir ve siyah leke gördükleri kişileri ağır bir şekilde cezalandırmışlardır. O dönemde el falı bu boyutta iken bir süre sonra gözden düşmüş bir bakım türü olmuştur. Rönesans döneminde el falı yine popüler hale gelmiş ve günümüze kadar varlığını sürdürmüştür.

El falına bakan kişiler kişinin elinin analiz etmeleri gerekir. Elimizde bulunan çizgiler benzersiz olup her kişide değişiktir, parmak izleri gibi kişiye özeldir ve yine her insanda farklıdır. Bu fal bakma yöntemine bir kader yorumlaması da denile bilir. Bu fal bakma yöntemi ile kişinin hayatı karakteri yaşayacakları ve kaderi hakkında bilgiler edinilebilir. Kişinin el yapısı tırnak yapısı parmakları ve bu parmaklarının birbirine orantısı, parmakta bulunan boğumlar ve avuç içinde bulunan çizgiler ve yine tepecikler el falına bakılması için gerekli olan unsurlardır. El falına bakan kişi bunların hepsini yorumlayabilmeli ve falı baktıran kişiye aktarması gerekir. El falına bakılırken avuç içi çizgilerine bakılır daha çok ve bunların bağlantılarına. Örnek verecek olursak, kalp çizgisi dediğimiz çizgi kişinin manevi hayatını ifade eder. Kıl çizgisi dediğimiz çizgi ise kişinin aklı ile yapabildiklerini ve hayat çizgisi dediğimiz çizgi de kişinin kaderi ve yaşayacakları hakkında bilgi verir. Bu çizgilerin yanında bulunan küçük çizgiler ise kişinin sağlık para ve evlilik hayatı gibi konular hakkında bilgi vermektedir.

Bu fal bakma yöntemi ile kişinin karakteri, yaşadığı hayatı, kişiliği amaçları ve hedefleri hakkında bilgiler edinilebilir. yine kişinin kaderi ve hayatta yaşayacakları hakkında da bilgi verir. Kişinin el falına bakılarak kişinin geleceği hakkında yorumlar yapılabilir. Bunun için uzman ve alanında başarılı birinden yardım almak en doğrusu olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here