EL FALINDA BAŞPARMAĞIN ANLAMI NEDİR ?

0
21

Daha önce de belirttiğimiz gibi tarihten bu yana varlığını sürmüştür bir fal bakma yöntemidir ve bu fal büyün kültürler arasında yerini almıştır. El falının çingenelerden geldiği öne sürülmektedir. Tarihten bu yana el falı farklılık göstermiş olmasına rağmen bakılış tarzı hala aynıdır, genel olrak avuç içine bakılarak yorumlanan bir fal çeşitidir. Bu fala bakmak için avuç içinden faydalanılır. Elbette bu fal sadece avuç içinden ibaret değildir, kişinin el yapısı parmak yapısı önemlidir. Yine kişinin elinin dolgun mu zayıf mı olduğuna ve kişinin parmaklarının uzunluğuna ince mi kalın mı olduğuna bakılır. Parmakların birbirine olan orantıları da yine önemli faktörlerden biridir.

El falına bakılırken kişinin eli analiz edilir. Bu işlemden sonra kişinin avuç içine bakılır. Kişinin avuç içinde belirgin üç ana çizgi vardır. Bu çizgiler kalp çizgisi akıl çizgisi ve hayat çizgisidir. Bu çizgilere bakılarak ve yorumlanarak kişi hakkında bilgilere ulaşılabilir. kalp çizgisi kişinin iç alemini yansıtırken akıl çizgisi kişinin başarısı aklını nasıl kullandığını gösterir. Hayat çizgisi ise kişinin kaderini hayatta neler yaşayacağını gösterir. Fala bakan kişi bunları yorumlanarak kişi hakkında bilgi edinir ve fala baktıran kişi ile paylaşır.

Baş parmağın el falındaki önemi büyüktür. Adından da anlaşılacağı üzere ‘’ baş ‘’ parmak denmiştir. Baş parmak diğer parmakların başı olduğundan önemli yer tutar. Kişinin baş parmağının yapısına bakılarak kişi hakkında bilgi edinilebilir. Kişinin baş parmağı diğer parmaklarına göre kaba ve iri duruyor ise bu kişinin kaba saba biri olduğunu gösterir. Eğer kişinin baş parmağı diğer parmaklara göre ince ve uzun ise bu kişinin zarif ve ince bir kişilikte olduğunu gösterir. Eğer kişinin baş parmağı arkaya doğru fazlaca kıvrılıyor ise bu kişinin bakış açısının çok geniş olduğuna ve açık görüşlü anlayışlı bir karakter olduğunun göstergesidir. Kişinin parmak yapısı kadar parmağın boğumlarına da bakmak doğru olacaktır.

Bunun için bu alanda uzman kişilerden yardım almak daha doğru olacaktır. El falı çok detaylı bir fal türüdür.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here