FOTOĞRAFLA BÜYÜ YAPILIR MI

0
26

Büyünün ilk çağda mağara duvarlarına çizilen resimler ile başladığına olan inanç çok yüksektir. Eski Mısır’da gelişmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmış büyüler. Bazı insanlar büyünün iyilik için de yapılabileceğine inandıkları için günah olmadıklarını düşünmeyi seçmişlerdir. Ancak sonuçta büyü insanların iradelerini elinden alıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kişilerin kullandıkları uygulamalardan meydana gelmiştir. Bu yüzden büyü ne şekilde olursa olsun günahtır elbette. Büyü İslam dininde de kesinlikle kabul görmemiş bir durumdur. İnsanların farklı birçok sorunu olabilir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü çeşidi olduğu bilinir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için yapılan büyüleri örnek gösterebiliriz. Büyüler sadece insanlar tarafından yapılabilen bir şey değil. Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemeleri değişir. Büyü malzemeleri büyünün amacına göre şekillenir. Büyülerin bazıları kısa sürelidir ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir fakat bazıları ise çok uzun süreli olup ömür boyu etkisini devam ettirebilir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yöntem bulunur ancak hepsi genel olarak aynı kaynaktan beslenir. Büyü yapımında kullanılan bazı yöntemlerin şu şekilde olduğu görülmektedir;

Canlı ya da ölü hayvanlar kullanılarak yapılan büyüleri herkes duymuştur. Bu şekilde malzemeler kullanılarak yapılan büyülerin son derece etkili olabildiği bilinir. yine büyü yapılmasını istediğimiz kişinin fotoğrafı ile de büyü yapılır. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürülür ve kanları harabe bir mekana akıtılarak büyü yapılır. Bu işlemdeki neden tam olarak kötü ruhların ve şeytanın böyle ortamları sevmesidir. Canlı veya ölü insanlar kullanılarak yapılan büyülerde vardır. Ancak bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi gerektiren büyülerdir. Ölü kemiği, kefen bezi gibi malzemeler kullanılır ve aşk büyüleri en bilinen büyülerdir.

Büyü yapılacak kişinin fotoğrafının yanında Tütsüler ve bitkilerden de faydalanılmaktadır. Tütsüler hem inanç sisteminde hem de kültürel sistemde vardır. Kullanılan bitkilerin yakılması ile ortaya çıkan dumanın yaydığı enerji kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here