HADİMLERİN İYİSİ KÖTÜSÜ VAR MI ?

0
22

Hadimlerin iyisi kötüsü var mı sorusunun cevabına gelmeden önce hadimlerin ne olduğunu ve niçin hadim dendiğini açıklamak daha doğru olacaktır. Hadimler görevli yardımcılardır, dinimizde iae hadimlerin yardımcı melek oldukları ve bir insanda 384 tane hadimin olduğu ve bunlardan ikisinin günah ve sevapları yazdığı belirtilmiştir. Diğer hadimler ise insanları korumakla görevlidirler, kendi iradeleri yoktur ve denilirse onu yaparlar, iradeleri olmadığı için karar verme durumları da yoktur. Sadece görevleri ne ise onları yerine getirirler. Bunlar yine bedensiz varlıklardır, sadece insan değil her duanın koruyucu melekleri vardır ve yine her duanın hadimleri bulunmaktadır.

Hadimler genellikle orta doğuda görülür ve hocalara yardım etmek bulunan ve bir bedene sahip olmayan varlıklardır. Bu hadimlerin yardımcı melekler olduğu gibi cinlerin hadimleri de bulunmaktadır ve bunlar şeytani olurlar. Her duanın bir hadimi olduğu gibi her sembolün her rakamın yapılan her şeyin bir hadimi bulunmaktadır. Bu hadimler görevleri ne ise onları yaparlar sadece ve bir dua ile de kişiye gelip görevlendirilebilirler. Hadimleri görevlendirmek gerçek bir ilim gerektirir. Bu iş ile uğraşan çok kişi olmasına rağmen havas ilmi dediğimiz bu gizli ilimleri bilmeyen birinin bunları yapabilmesi imkansızdır. Bu bilgiler özellikle gizli tutulmak istenmiştir. Bunlarla ilgili bilgilere ulaşılabilinse bile bu bilgiler her zaman korunmuş ve eksik bilgi verilmiştir. Bunun nedeni ise, sıradan kişilerin eline geçmemesi içindir.

Hadim dediğimiz bu varlıklar genellikle korunmak için verilirler. Kişinin korunmasını sağlar ve ona zarar gelmesini engeller. Bu hadim dediğimiz varlıklar koruma büyülerinde sıkça kullanılan yöntemler arasındadır. Dualarla ve davetlerle gelebilirler ve kişiyi korumakla görevlendirilirler.

Hadimleri elde etmek için yapılan işlemler vardır ve bu işlemler her zaman gizliliğini koruyacaktır. Sıradan kişilerin eline geçmesi engellenmiştir. Bunları yapan kişiler havas ilmi dediğimiz ilmi bilen kişiler tarafından yapıldığında doğru olacaktır. Bu işlemler fazlaca bilgi gerektirir ve bu ilmi bilmeyen kişiler yapamaz. Hadimlerin ne amaçla kullandıkları da önemli bir unsurdur. Bu yüzden bunları bilen kişiler yapabilir ancak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here