HERKES BÜYÜ YAPABİLİR Mİ

0
23

Büyülerin tarihine insanlığın başlaması kadar eskidir. Büyülerin çıkışı mağara duvarlarına çizilen resimlerle başladığına düşünülür ve aynı zamanda böyle olduğuna inanılır. Eski Mısır’da gelişmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bazı insanlar büyünün iyilik için yapıldığını düşündükleri için günah olmadığına inanmayı tercih etmişlerdir. Ancak sonuçta büyü insanların iradelerinin ellerinden alınıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kişilerin kullandıkları uygulamalardan oluşan bir durumdur. Bu yüzden büyü ne şekilde olursa olsun günahtır elbette. Büyü İslam dininde de kesin olarak haram kılınmış ve kabul görmemiş bir durumdur. İnsanların birbirinden farklı sorunu olabilir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan birden fazla sayıda büyü çeşidi olduğu bilinir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan hatta ölüm için yapılan büyüleri örnek gösterebiliriz. Büyüler elbette herkes tarafından yapılabilen bir şey değil. Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması şarttır. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişiklikler görülebilir. Büyü malzemeleri büyünün amacına göre şekil kazanır. Büyülerin bazıları çok kısa sürelidir ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir fakat bazıları ise çok uzun sürelidir veya ömür boyu etkisini devam ettirebilir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yol ve yöntem bulunur ancak hepsi genel olarak aynı kaynaktan beslenir. Büyü yapımında kullanılan bazı yöntemlerin şu şekilde olduğu görülür;

Ölü hayvanlar ile yapılan büyüleri herkes bilir. Bu şekilde malzemeler kullanılarak yapılan büyülerin son derece etkili olabildiği bilinen büyülerdendir. Bu malzeme olarak kullanılanlar Genelde bu hayvanlar siyah renkli olurlar. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürüldükten sonra kanları harabeye akıtılarak büyü gerçekleştirilir. Bu işlemdeki sebep tam olarak kötü ruhların ve şeytanın pis ve terkedilmiş ortamları sevmesinden kaynaklanır. Canlıların malzeme olarak kullanıldığı büyüler papaz büyüsü olarak bilinen büyüler arasındadır. Papaz büyüleri bir kimsenin ölümüne yol açmak veya aşk gibi farklı birçok amaçla yapılan kötü büyülerdir.

Canlı veya ölü insanları kullanarak yapılan büyüler bulunur. Fakat bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi gerektiren büyülerdir. Ölü kemiği, kefen bezi gibi malzemeler seçilir ve kullanılır ve aşk büyüleri en tercih edilen büyülerdir.

Tütsüler ve bitki gibi malzemeler ile yapılan büyülerde ise sıklıkla tütsüler kullanılır. Tütsüler hem inanç sisteminde hem de kültürel sistemde yer alan bir malzemedir. Kullanılan bitkilerin yakılması ile ortaya çıkan dumanın yaydığı enerji kullanılır. Büyü çeşitleri her ne kadar fazla olsa da iki ana gruba ayrılır bunlar ak büyü ve kara büyüdür.

Kara büyü kötü ruhlarla ve şeytanla ilgili olup doğaüstü güçlerle insanlara zarar vermek için kullanılan ve aynı zamanda tercih edilen bir araçtır. Bu büyü sadece kötülük içeren işlemlerden oluşur. İnsanların kendilerini kötü hissetmesi, hastalanması, işlerinin yolunda gitmemesi ve ölüm gibi birçok amaç için kara büyü yapılabilir. Kara büyü her geçen gün etkisini çoğaltan ve bozulması oldukça zor olan bir büyü türüdür. Kara büyünün antik çağlara dayandığı bilinir ve orta çağ döneminde oldukça yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Orta çağ bilim adamlarından Rabano Maura, ölü falına bakan kişiler; kötü duaları ile ölüleri diriltenler, geleceği öngörüp sorulara cevap vermelerini sağlayan kişilerdir ifadelerini dile getirmiştir. Ölüleri çağırabilmek için cesetlerin kanına ihtiyaç duyulur, çünkü bu işlemlere yardımcı olan cinler kanı sever ve yine kan isterler..

Kara büyü çeşitleri nelerdir? Tamamen kötülük için kullanılan ve insanlara zarar vermek için yapılan kara büyü çeşitleri arasında sabun büyüsü, kaşık büyüsü, domuz yağı büyüsü, balmumu büyüsü, tırnak büyüsü, iğneli bebek büyüsü, at nalı büyüsü, ceviz büyüsü, voodoo büyüsü gibi büyü çeşitleri yer almaktadır. Örneğin kilit büyüsü kişilerin kısmetini kapatmak için, iğneli bebek büyüsü ölüm için, tırnak büyüsü insanın bilinçsiz bir şekilde birine bağlanması için yapılır. Vudu (voodoo) büyüsü en gerçek ve en tehlikeli kara büyülerden biri olarak yer alır. Kökeni Afrikaya dayanır ve Haiti de oldukça yaygın bir şekilde tercih edilir. Özellikle buradaki yerliler ve melezler kullanırlar.

Kırmızı büyü: en kötü Kara büyülerden biridir. Kötü ruhların ve şeytanın büyüsü olarak bilinir her zaman. Çeşitli ayinlerle kaz, keçi gibi hayvanlar kurban edilerek bu hayvanların kanları akıtılarak yapılır kırmızı büyü. Buna da vudu (voodoo) adı verilmiştir. Bunun amacı tamamen zarar vermektir ve kötü amaçlı bir büyüdür. Kırmızı büyüler bilinen en etkili, en tehlikeli ve en gerçek büyüler olarak değerlendirilir.

Kara büyüden nasıl kurtuluruz? İlk olarak büyünün ne ve hangi amaçla yapıldığının öğrenilmesiyle işlemlere başlanır. Bunu kendin başınıza öğrenmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Üzerinizde böyle bir büyü olduğunu hissediyorsanız işinde uzman olan bir medyuma gitmeniz gerekir. Size büyü yapılmışsa medyum size söyleyecektir bunu ve büyünün etkisini yok etmeye çalışacaktır.

Büyülerin yapılış amaçları birbirinden çok farklı ve çeşitlidir. İnsanlar çok eski tarihler boyunca istediklerini doğal ve normal yollar ile elde edemedikleri zaman büyü yolunu seçmişlerdir. Büyü yöntemi ile kişiler etki altına alınır ve büyü hangi amaç ile yapılmışsa kişi o yönde etki altında olur. Büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişi büyünün etkisinden kurtulamaz. Büyü yapan kişiler büyüleri kendi başlarına yapmazlar, yardım ve destek aldıkları ve cin dediğimiz varlıklar bulunur, bu varlıklar cin olarak bilinen bedensiz ve dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan ruhani varlıklarıdır. Büyü yapan hoca ve ya medyumlar cinler ile iletişim kurup konuşurlar, cinlerle dostluk kurduklarında , cinlerden yardım isterler. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapıldığı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin kullanıldığı gibi bütün bilgiler cin dediğimiz bu ruhani varlıklardan alınır.

Büyüler her insanda farklı ve değişik etkiler oluşturan ve yine bu büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişi büyünün etkisinden kurtulması mümkün değil. Burada insanın inanç seviyesi çok önemli bir yere sahip. Büyü yapılan kişi namazını kılıp sürekli abdestli gezen ve yine devamlı kuran okuyan biri Allah a tam anlamı ile bağlı insanlarda çok fazla etkilenmez. Büyü Allah ın izni yapılan bir şeydir. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılabilir ne de etki edebilir. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize yapılmıştır. Yukarıda belirtilen şeyleri yapamayan kişiler büyüden elbette daha çok etkilenecektir. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde etki altına alınır. bu etki insanlara psikolojik zarar vermesinin yanı sıra sağlıklarını bozacak seviyeye gelebilirler. Büyülerden uzak olmak korunmak isteyen kişiler mutlaka dua etmeleri gerekir. Büyülere karşı önlem olarak okunan dualar bolca ve sürekli okunduğunda büyünün etkisi çok güçlü bir etkisi kalmayacaktır. Eğer kişi yapılan büyü ile baş edemiyor karşı koyamıyorsa, ilim sahibi insanlardan yardım alması kişinin faydasına olacaktır elbette. İfade ettiğimiz gibi dualar ile büyünün etkisi azaltılabiliyor ancak yeterli olmadığı zamanlar da olabiliyor. Bunun için duaları bolca okumak gerekmekte.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here