İSLAM’A GÖRE BÜYÜ TUTAR MI?

0
23

Büyünün varlığı dinimizce bilinmektedir. Her ne kadar büyü yapmak ve yaptırmak günah sayılmış olsa da ,insanlar elde edemediklerini yüce yaratıcıdan istemek ve sabır göstermek yerine büyü yoluna girmişlerdir. Büyülerin varlığı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Yine bununla birlikte büyülerin çok çeşitli olduğunu da belirtmekte fayda var. Yapılan her büyü farklı amaçlara hizmet etmektedir. Yapılan her büyü farklı işlemlerle ve malzemelerle yapılmaktadır.

Büyüler yapılırken yardım alınan varlıklar vardır. Bu varlıklar cin diye adlandırdığımız bedensiz varlıklardır. Bu varlıklar ile dostluk kurmuş kişiler büyüleri yaparken bu varlıklardan yardım ve bilgi alarak yapmaktadır. Onlar olmadan kime ne büyüsü yapılmasına karar vermek ve ya bilmek mümkün değildir. Bir bakım yapılırken dahi bu varlıklardan yardım alınarak yapılır. Hoca ve medyumlar bu varlıklardan aldıkları yöntem ve bilgiler doğrultusunda büyü yaptırmak ve ya bozdurmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.

Yapılan her büyünün kişiler üzerindeki etkisi farklıdır. Yapılan bazı büyüler hayırlara vesile olur ve kimseye bir zararı olmazken, yapılan bazı büyüler kötü amaçlara hizmet eder ve büyünün yapıldığı kişiyi fazlaca etkiler. Büyü zaten kişileri belli amaçlar için etki altına alma yöntemidir. Büyü yapılan kişi kendisine bir büyü yapıldığına inanmayabilir ancak kendisinde olan değişimleri çevresi tarafından fark edilebilir. Kişi çevrenin sözlerine genellikle kulak asmaz ve duymamazlıktan gelir. Kötü olan büyüler yapıldığında ise, kişi bunu fark edebilir, çünkü rahat ve huzurlu bir günleri dahi geçmez ve kişi hayatından bezer ve umutsuzluğa kapılır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız mutlaka bir yardım almak zorundasınız, alanında uzman olan bir hoce ve ya medyum size mutlaka yardımcı olup sizi bulunduğunuz durumdan kurtaracaktır. Yapılan büyüler maalesef tutar ancak her kişi üzerinde farklı etkisi olur. Allah a gönülden bağlı ve dini görevlerini yerine getiren insana büyü etki eder ancak tam anlamı ile etmez, bunları yapmayan kişiye ise büyü tam olarak tutacaktır. Büyülerin dinimizde yeri vardır ve günahtır ,kişi dinden çıkmış sayılır. Büyüler yapılırken bunların da dikkate alınması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here