KARA BÜYÜ

0
21

Kara büyü kötü ruhların gücünü kullanarak insanlara zarar vermek için yapılan işlemler bütünüdür. Kara büyü tamamen kötülük için kullanılır ve tamamen doğaüstü güçler içerir. Bu büyü kişinin hastalanması, mutsuz olması, eşinden, sevgilisinden ayrılması, hiçbir işinin yolunda gitmemesi gibi farklı birçok amaçla yapılmak istenebilir. Hatta bazı kara büyülerin yapılan kişiyi ölüme kadar götürdüğü görülmüştür. Kara büyüden korunmak için insanlar koruyucu vefkler taşıyabilirler ve bunu uzman bir medyumdan yardım alarak edinebilirler. Kara büyünün özellikle orta çağda oldukça yaygın olarak kullanıldığı göze çarpmaktadır. Özellikle bir kişi sevdiği bir insanla muhabbetini artırmak için büyüleri kullanmayı aamaçlar. Bu durum onlara göre yanlış bir şey olmasa da karşı tarafın iradesini elinden aldığı için yine de kara büyü olarak değerlendirmek doğru olacaktır. Orta çağda çoğu insanın fikri aksi yöndedir.

Kara büyü kötü ruhlarla ve şeytanla alakalı bir kavramdır. Antik çağlardan beri insanların ruhları çağırıp büyü yapmak için girişimlerde bulundukları göülmektedir. Bu durum özellikle orta çağda sıklıkla görülmüştür . Orta çağ bilimcilerinden Rabano Mauro; ölü falına bakanlar, kötü duaları ile ölüleri diriltenler, geleceği öngörüp sorulara cevap vermelerini temin eden kişilerdir sözlerini kullanmıştır. Ölüleri çağırabilmek için ceset kanı gereklidir, çünkü bu işlemlere yardımcı olan cinler kanı sever ve ondan beslenirler. 15.yüzyıla ait olduğu düşünülen sihirbaz Ma Abra-Melin’in kutsal sihir kitabında da dünyanın kötü ruhlar tarafından yaratıldığı ifadelerine yer verilmiştir. Ancak sihirbazın koruyucu meleğin yardımıyla kötü ruhlarla savaşabileceği ve onları yönetebileceği inanılır. Kara büyünün bir çeşidi olarak olarak adlandırılan kırmızı büyünün olumsuz amaçlar içerdiği en tehlikeli ve gerçek büyülerden biri olduğuna inanılır ve gerçekten öyledir. Voodoo ise en bilinen kırmızı büyülerden biridir. Haitide çoğunlukla, özellikle bölgedeki yerliler ve melezler tarafından yapılmaktadır. Kökeni Afrikaya dayanan voodoo büyüsünde horoz, keçi gibi havyanlar kurban edilerek ölü ruhları harekete geçirmek düşünülür. Ayrıca voodoo büyüsünde zombi konusu çok konuşulmuş fakat varlıkları için hiçbir zaman kanıt elde edilememiştir.

Kara büyünün belirtileri nelerdir?

Kendisine bu tür büyü yapılmış insanlar sürekli kabus görürler ve kendilerini her zaman yorgun hissederler, çok fazla terlerler, rüyalarında köpek, kedi gibi hayvanlar görürler ve hep tedirgin hissederler.

TEILEN
Önceki İçerikKARA BÜYÜ NEDİR?
Sonraki İçerikKARABÜYÜ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here