KİME BÜYÜY TUTMAZ?

0
24

Büyülerin çok çeşitli olduğu ve yine çok farklı amaçlar için yapıldığını daha önce söylemiştik. Bazı büyüler iyi amaçlara hizmet ederken bazı büyüler de kötü amaçlara hizmet etmektedir. İyi amaçlara hizmet eden büyüler ak büyü ismini alırken, kötü amaçlara hizmet eden büyüler ise kara büyü ismini almıştır. Kara büyüler ak büyülere nazaran her zaman daha şiddetli ve aynı zamanda daha etkili olmuştur. Bunu sebebi ise, kara büyüler yapılırken bedensiz varlıklardan destek alınarak yapılırlar ve yapılacak işlemleri ise o varlıklardan öğrenirler, bu varlıkların desteği ile en kötü en korkunç büyüleri yaparlar. Bu büyüleri yapanlar ise şeytanın hizmetine girmiş olanlardır. Etkisinin çok güçlü ve çabuk olmasını sağlayan ise, şeytanın kendisidir. Bu büyüler kötülüğe hizmet ettiğinden dolayı şeytan bu büyüleri yapanlara yardım ederek, istedikleri her şeyi verir. Şeytan kötülük yapmak isteyen herkesi yoldan çıkarıp cehennem kuyusuna sürüklemek için Allah tan izin almıştır ve bunun için and içmiştir. Bu sebepten ötürü şeytanın da yardımı ile bu büyüler en iyi ve kusursuz şekillerde yapılırlar ve büyü yapılan kişiye tam etki sağlarlar.

Büyülerin etkileri her zaman farklı ve çeşitli olmuştur. Allah a inancı tam olan ona güvenen insanlar asla umutsuzluğa düşmeyerek büyünün etkisini azaltmışlardır. Bunun yanında beş vakit namaz kılan dinini çok iyi şekilde yaşayan ve ALLAH a tam inancı olan mümin kullardan ise büyü tutmayabilir. Çünkü bu insanlar devamlı kuran ve dua okuyan insanlardır. Büyülerin yapılışı ve bozuluşu için dualar okunur ve kuran da bu büyülerden korunmak için okunan dualar ve ayetler vardır .bu kişiler sürekli kuran okudukları için bu korunma dualarını da sürekli okumuş oluyorlar. Bu dualar kişilere bir koruma kalkanı oluşturmuştur. bazen yapılan büyüler o kadar etkili olur ki, bu kişileri etkileyebilir. Çünkü yapılan büyüde bedensiz varlık dediğimiz cinler kullanılır ve büyü etkisi ile o kişiye musallat olabilirler.

Bu gibi durumlar yaşandığı zaman bu kişilerin bir uzman tarafından görülmesi uygun olacaktır. Büyünün yapılmasına izin veren rabbimiz bozulması için de yol göstermiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here