KİMLER VOODOO BÜYÜSÜ YAPABİLİR?

0
20

Voodoo büyüsü dediğimiz bu büyü türü kara büyüler arasında yer almaktadır. Kökeni ise haiti ye dayanmaktadır. Bu büyü doğru yapıldığında çok etkili ve çok tehlikeli bir büyüdür. Bu büyü türü en çok uzak doğu ülkelerinde özellikle afrika da yapılmaktadır. Ülkemizde bu kara büyü pek yaygın değildir.

Voodoo büyüsü yapılırken bir bez bebek yardımıyla yapılır, bu bebek yapılırken önemli olan unsurlar vardır. Kullanılan malzemeler ve yapılış amacına göre kumaşlar değişiklik göstermektedir. Bu büyüde sonucun ölüm olması için siyah kumaş kullanılır, bebek hazırlandıktan sonra bu büyü kime yapılacak ise bebeğin yüzü o kişinin yüzüne benzetilmeye çalışılır. Bebek hazır hale geldikten sonra bu bebek üzerine okumalar yapılır ve iğneler batırılır. Büyü yapıldıktan sonra büyü yapılan kişi önce psikolojik olarak etkilenmeye başlar ,içinde bir korku ve umutsuzluk hisseder, bu yüzden insanlardan uzak durmaya başlar. Halisülasyonlar görmeye başladığında büyü kendisini iyice hissettirmeye başlamış demektir. Artık kişi kendisini iyi hissetmemeye başlar, sağlığı bozulmaya başlar ve hastalanır. Kişi kendisine bir büyünün yapıldığını farkedemez ise sonuç mutlak ölümdür. Bu büyü sadece ölüm amacıyla değil zarar vermek içinde yapılabilir. Kişinin bütün hayatı altüst olur, işleri yolunda gitmez. Dediğimiz gibi bu büyü sadece kötü amaçlara hizmet etmektedir.

Her büyüyü her hoca ya da her medyum yapamaz, voodoo büyüsü dediğimiz bu büyüyü de herkes yapamaz. Zaten ülkemizde pek yapılan bir büyü değildir. Ülkemizde büyüler genellikle hayırlı işler için yapılmaktadır, kısmet açmak eşi geri döndürmek gibi büyüler yapılır. Voodoo büyüsü çok karanlık olmakla beraber çok yıkıcı etkileri vardır. Ülkemizde bu büyüyü yapacak kişi çok nadirdir. Zaten voodoo büyüsü çok zahmetli bir büyü çeşitidir. Karanlık pis mekanlar tercih edilir , değişik türde okumaları vardır. Ülkemizde ise voodoo büyüsü gibi kara büyü niteliğinde olan sabun büyüsü vardır ve voodoo büyüsüne göre daha kolaydır ve aynı sonuçları vermektedir. Bu yüzden voodoo büyüsü ülkemizde çok nadiren yapılır ve sabun büyüsü tercih edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here