KİMLERE BÜYÜ TUTMAZ NEDEN?

0
25

Büyülerin yapılış amaçları çok çeşitlidir. İnsanlar tarih boyunca istediklerini doğal yollar ile elde edemediklerinde büyü yoluna başvurmuşlardır. Büyü yolu ile kişiler etki altına alınır ve büyü hangi amaç ile yapıldıysa kişi o yönde etki altında olur. Büyüler bozulmadığı sürece büyü yapılan kişi büyünün tesirinden kurtulamaz. Büyü yapan kişiler büyüleri tek başlarına yapmazlar, yardım aldıkları varlıklar vardır, bu varlıklar cin olarak bilinen bedensiz dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan varlıklarıdır. Büyü yapan kişiler cinlerle iletişim kurarlar ve konuşurlar, cinlerle dostluk kurduklarında ise, cinlerden yardım isterler. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapıldığı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin kullanıldığına varan kadar bütün bu bilgiler cin dediğimiz varlıklardan alınır.

Büyüler her insanda farklı etkiler yaratır ve yine bu büyüler bozulmadığı sürece büyü yapıulan kişi bu büyünün etkisinden kurtulamaz. Burada insanın inanç seviyesi çok önemli bir yere sahiptir. Büyü yapılan kimse 5 vakit namazını kılıp sürekli abdestli gezen ve yine sürekli kuran okuyan biri Allah a tam anlamı ile bağlı insanlarda pek etki etmez. Büyü Allah ın izni olan bir şeydir. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılır ne de etki eder. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize bile yapılmıştır. Büyüler yapıldıklarında herkeste farklı etki gösterir ve böyle bir durumda sabır ve tevekkül devreye girer. Allah a tam olarak bağlı biri büyünün etkisinden okuduğu dualar ile korunabilir.

Yukarıda saydıklarımızı yapmayan insanlar büyüden elbette daha çok etkilenirler. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde etki altına alınırlar. bu etki insanlara psikolojik zarar veresinin yanında sağlıklarını bozacak seviyeye dahi gelebilirler. Büyülerden korunmak isteyen insanlar mutlaka dua etmelidir. Büyülere karşı okunan dualar bolca okunduğunda büyünün etkisi çok güçlü olmayabilir. Eğer kişi yapılan büyü ile baş edemiyor ise, ilim sahibi insanlardan yardım alması kişinin yararına olacaktır. Dediğimiz gibi dualar ile büyünün etkisi azaltılabilir. Bunun için bu duaları bolca okumak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here