MUSKA

0
62

Muska ve ya da gerçek anlamı olan nüsha bir şeklin yazının ve ya da çizimin bir kopyasının alınmasıdır. Yazılan ve ya da bir kopyasının çıkarılan şeyin içinde yazılan duaların olmasının yanında vefk ilmi ile hazırlanan değişik şekillerde olabilmekte. Kişilerin nazardan büyüden ya da bir hastalıktan korunma ve ya da kurtulmak için izlenen bir yoldur aslında, içerisinde hadisler ayetler ve anlamlı olan çizimlerin yer almasıyla ortaya çıkar. Peki bu yazılan muskalar hangi amaç ile yapılırlar sorusunun cevabı ise, muskalar bir büyüden kurtulmak korunmak, cin ve musallat gibi varlıklardan korunmak ve ya da hastalıklardan korunmak için yazılabilir ve bununla birlikte büyü bozmada yine muskalardan yararlanılır.

İlk muska ise ALLAH ın 4 büyük meleğinden olan Cebrail a.s aracılığı ile peygamber efendimizin savaşlardan ve kötülükten ve düşmanlarının karşısında güçlü durmak için yapılmış. İlk muska bu şekilde hayatımıza girmiş ve Müslüman olan her insan peygamber efendimizi örnek alarak yaşamaya gayret gösterir. Bu yüzden muskalar Müslümanlar arasında çok sık kullanılan ve aynı zamanda tercih edilen bir yöntem olarak hayatımıza yerleşmişti, insanlar muska olayını çok farklı yerlere çekmiştir. Böyle şeyleri kullanan ve ya da takan insanlara büyücü damgasını çok kolay vururlar. Halbuki kişi sadece kendini koruma altına almıştır ama insanlar çok şekilde yaklaşabiliyorlar. Muskalar hayatımızın içinde olan ve aynı zamanda yer alan bir şeydir ve kimse bunu yok sayamaz. Muska yazdırma işinde kişi hiçbir şey yapmadan yazılan muskayı takarak kendini koruma altına almış sayılmaz, muska ne ve hangi amaç ile yapılıyorsa kişi bunun için yazılan duaları kendisi de okuması gerekmekte. Sadece muskayı takmakla ve ya sadece dua okuyarak muska etkisini göstermez, ikisini birlikte yapmak en doğru seçenektir. Bazı insanlar muskaları yaptırır takar ama dua okumaz, böyle durumlarda muska pek fazla etkisini göstermez. Bu yüzden kurallara uygun bir şekilde yapmak en doğru seçenek olacak .

Koruma muskasının nasıl yapıldığını açıklamadan önce muskanın ne olduğunu ve hangi amaç ile yapıldığını açıklamak çok daha doğru olacaktır. Muska arapça kökenli bir sözcüktür ve nüsha anlamını taşımaktadır. Bir tür kopyalama da diyebiliriz, muska dediğim korunma yöntemi ilk olarak peygamber efendimize nasip olmuştur. Koruma muskaları hazırlanırken içlerine koruma olacak dualar yazıldıktan sonra üçgen şekline getirilir. Duaların okunmasının ardından yapılan muska kişiye verilerek kişi bunu üzerinde taşır ve belirlenen süre bittikten sonra yüksek bir yere kaldırılır. Muska türü daha önce söylediğimiz gibi hangi amaç ile yapıldığına bağlıdır ve muskalar hazırlanırken amaç ne ise ona göre dualar yazılır ve ardından tekrar dualanır. Koruma muskaları cin dediğimiz bedensiz varlıkların verecekleri zarardan korunmak amacıyla yapıldığı gibi hastalıklardan korunmak için ya da büyü bozmak için yapılır. Burada önemli olan kişinin ne için muska yaptırmak istediğidir. Koruma muskaları ile kişi kötülüklerden korunabilir. Bu muskalar hazırlandıktan sonra kişi içerisindeki yazılan duaları okuması gerekir. Muska bu şekilde yapıldıktan ve uygulandıktan sonra elbette daha etkili olur. Kişi sadece muskaları yazdıktan sonra üzerinde taşıması muskanın etkisini tam anlamı ile etkilemeyecek, kişi yazılan bu duaları kendisi de okursa eğer muska en iyi şekli ile etki edecektir ve o kişiyi koruma altına alacaktır.

Bu kısımda önemli olan muska hazırlatacak kişinin elbette doğru kişiyi bulması. Kişi doğru kişiyi bulduğunda bütün işlemleri en güzel şekilde yapacak. En doğru olan kişiye öncelikle bir bakım yapılmalıdır. Bakımda kişinin üzerinde tam olarak ne olduğunu ve o kişiye en doğru ne yapılacağını bu sayede öğrenebiliriz. Yapılan bakımın ardından kişiye uygun bir yol seçilerek o yönde çalışmalara başlayacaktır. her kişiye istediği muska hazırlanmaz ve kişi buna uygun mu önce bu bulunur ve ona göre adım atılır. Bu yüzden doğru kişiyi bulmak oldukça önemlidir.

Yine muskalar hazırlanırken bunu sıradan insanlar yapamaz. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken dualı bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar da bulunduğundan dolayı her insan bunları bilmediği gibi yazamaz da …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaç ve niyetler ile yapılabilir. Bunlar tabiki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar çoğunlukla salih ve temiz olan kişiler tarafından yapılsa daha iyi olacaktır.

Büyülerde Müslüman olmayan cinler kullanılır ve bu Müslüman olan cinler insanlara zarar vermezler. Büyü yolu ile kişilere musallat olarak gönderilen cinler ise büyü yapılan kişiye ciddi zararlar verebilmektedir. Bu yüzden cinlerin Müslüman olmayanlarına çok dikkat etmek gerek ve insanların bu cinlerden olabildiğince uzak durmaları korunmak için dua okumaları gerekir, Müslüman olmayan cinlerinde kendi içlerinde grupları var ve bir grup cin taifesi tamamen şeytani ve kötü olan her şeye hizmet ederler ve cin grubu insanların ölümlerine dahi sebep olabilirler.

Bir kişiye bir ve ya birden fazla cin musallat olmuş ise kişi öncelikle metafizik uzmanı bularak bu uzman kişiden yardım almak zorundadır. Kişi bir muska hazırlatmadan önce kişiye musallat olan cinden kurtulması gerek ve bu şekilde bir muska hazırlanabilir. Kişiye musallat olan cinden kurtulduktan sonra kişiye cin muskası yapılarak kişi bu varlıklardan uzak durup korunabilir. Cin muskalarında da yazılan dualar farklıdır. Kişiler muska hazırlandıktan sonra muskayı takarken kişi yine de duaya devam etmelidir ki muska en iyi şekilde etki etsin. Muska takıldığında kişi banyo ve tuvalete girerken dikkat etmelidir. Bu şekilde yapıldığında muskalar normalinden çok daha fazla etki gösterecektir. Muskaların içinde amaca göre yazılan dualar yer almaktadır. Kişi sadece hazırlanan muskayı taşıyarak tam olarak korunması mümkün değil. Muskanın içinde yazılan duaları ve ayetleri kişinin kendisi de okuması gerekir her zaman. Muskaların tarihi çok eskilere dayanmaktadır, ilk yapılan muskanın peygamber efendimizde olması ve aynı zamanda insanların peygamber efendimizi örnek alması muskaların hayatımızda büyük bir yere sahip olmasında en etkili sebep olmuştur. Muskalar büyü yapıldığında da hazırlanır, bu yüzden muskaların yapılış amacı önemlidir. Durum koruma muskalarında değişir, kişi sadece kendini koruma altına almak istediğinden muska hazırlatmak isteyebilir, bunu insanlar büyü ile karıştırmamalı. Büyü dediğimiz kavram ile insanların özgür iradeleri ellerinden alınır, kişi kendinde değildir ve büyünün yapılış amacına göre kişi etkilenir. Yine büyüler de cinlerin yardımı ile yapılır ve özellikle Müslüman olmayan cinler kullanılır kara büyülerde, bu cinler şeytanidir ve sadece kötülüğe hizmet etmek için bulunur ve kötü niyetli insanlara ve yine kötü niyetler ile yapılan büyülerde bu şeytani varlıklar kullanılır, bu şeytani varlıklar tam olarak destek verdiği gibi tam olarak yardım ederler.

Muskaların birbirinden farklı amaçlar ile hazırladığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. ne ve hangi amaç ile muska hazırlatmak istediğine bağlı bir durum olarak önümüze çıkmakta. Muskalar pek çok amaç için yazılırlar. Muska hazırlatmak ciddi bir iştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here