NAZAR

0
54

Nazar dediğimiz kavram tüm dünyaca kabul görmüştür ve her insan buna inanmaktadır. Nazar çok geniş kapsamlı olmakla beraber hem dinimizce hem de bilimsel açıdan kabul görmüştür ve nazarın varlığı kabul edilmiştir.

Nazar kavramı sadece insanlara değil bir eşya ya ve ya bir obje ye değebilir. Bilimsel olarak nazarın bir zihinsel enerji toplanmasının göz aracılığı ile nazar eden kişiye geçmesidir. Nazar değer kişi bu nazar değmesi sonucu kendisini bir anda kötü hissedebilir. Dediğimiz gibi sadece insana değil her hangi bir objeye de nazar değebilir, nazar edilen obje de mutlaka zarar görür, bir bardak kırılabilir bir araba kaza yapabilir. Bu enerjinin yüksekliğine bağlıdır. Nazarın bir enerji yoğunlaşması olduğunu söylemiştik. Nazar eden kişinin enerjisi nazar edilen kişinin enerjisinden yüksek ise ,nazar edilen kişi bu nazardan etkilenmeye bilir. Nazarın en az erkeklere değdiği düşünülmektedir. Kadınların enerjileri erkekten daha düşük olduğu için nazar bayanlara daha çok değmektedir. Bakımlı güzel bir kadına çok fazla nazar değmesi iyi bir örnek teşkil eder. Bakımlı ve güzel kadına herkes bakar ve herkesi n enerjisi farklı boyuttadır. Bu kadına nazar değdiğinde kadının başına ani bir ağrı girebilir ,aniden düşebilir ve ya hastalanabilir. Yine bebek ve çocukların enerjileri çok daha düşük olduğundan en çok nazar bebek ve çocuklara değmektedir. Hastanelerde en kalabalık bölümün çocuk bölümü olduğunu çok rahat gözlemleyebiliriz.

İnsanlar nazardan korunmak için yollar üretmişlerdir. Bunlardan biri mavi boncuktur. Mavi rengin huzur verdiği ve kötü enerjisi dağıttığına inanıldığı için mavi boncuk kullanılmıştır. Dinimize göre ise nazardan korunmak için en iyi yol dualardır ve bu duaların başında felak nas ve ayetel kursi gelmektedir. Bu sayesinde kişi nazardan ve üzerindeki kötü enerjiden kurtulur. Bir başka yol ise tütsülerdir. Tütsüler yakılarak ve kişiye koklatılarak negatif enerjilerden kurtulmak istenmiştir. Nazar kavramı dinimizde çok etkili olduğu bilinmektedir. Hatta bununla ilgili hadisler de bulunmaktadır. Nazar değen kişi dediğimiz duaları okuyarak üzerindeki negatif enerjiden kurtulabilir. Tüm dünya nazardan korunmak içib çeşitli yollara başvurmuşlardır.

TEILEN
Önceki İçerikNAZAR TÜTSÜSÜ
Sonraki İçerikNAZAR NEDİR?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here