SİHİR BÜYÜ NASIL BOZULUR?

0
23

Sihir ve büyü doğaüstü güçler kullanılarak çeşitli amaçlarla yapılan işlemler bütünüdür. Sihir ve büyü son derece etkili kavramlardır ve doğaüstü güçler yardımıyla belirli bir amacı gerçekleştirmek için kullanılırlar. Sihir, İslam aleminde kabul edilen bir etki değildir. Özellikle sihir ilkel dönemlerde insanların tevhid inancından uzak kaldığı zamanlarda yaygınlaşmış bir türdür. Bu dönemdeki insanlar ilkel inançlara saplanmışlar ve totem inancının ün kazanmasına neden olmuşlardır. Sihrin ayrıca eski İran, Mısır ve Hindistan gibi yerlerde meslek haline geldiği bilinmektedir. Geçmiş tarihlerde sihir, insanlar tarafından bir inanç haline getirilmiş olup insanlar Allah’ı unutup sihirle uğraşan kişilerin söyledikleri şeylere inanmaya başlamışlar ve onlardan etkilenmişlerdir. Sihir ve büyü geçmiş tarihlerden beri insanlar tarafından unutulmamış olup günümüzde de kullanılmaya devam edilmiştir. Sihir ve büyüler farklı birçok amaçla yapılabilirler. Bu konuda uzman olan kişiler tarafından doğru bir şekilde yapıldığı takdirde başarılı sonuç elde etme ihtimali oldukça yüksek hatta kesindir. Yapılan birçok sihrin ve büyünün yine uzman birçok kişi tarafından bozulmaya, etkisi yok edilmeye çalışıldığı ancak başarılı olunamadığı görülmüştür. Sihir ve büyülerden korunmak için ve bu etkileri yok edebilmek için okunabilecek çeşitli dualar ve sureler bulunur. Doğru dua ve sureler yardımıyla büyü ve sihrin etkisi yok edilebilir ancak bazı durumlarda bunların yeterli olmadığı görülür

. Kendisine büyü ya da sihir yapılan kişilerin kendilerine yardım edebilecek uzman kişiler bulmaları ve onların yardımlarını almaları gerekmektedir.

Güvenilir olmayan ve doğruluğu kesin olmayan kaynaklardan alınan bilgilerle kişilerin kendi başlarına yapacakları işlemlerin hiçbir anlamı olmamakla birlikte bu kişiler çeşitli zararlarla da karşı karşıya kalabilirler. Büyü ve sihir konusunda uzman değilseniz kendi başınıza yapacağınız işlemlerden uzak durmanız gerekir. Çünkü boşuna uğraşmış olursunuz yani bu işlemler bir işe yaramaz ve istemeden de olsa kendinize zarar verebilme durumu ortaya çıkabilir ve günümüzde de olduğu gibi kişisel çıkarları doğrultusunda kendisini uzman ilan eden ve insanları yanlış yönlendiren kişiler vardır. Bu kişilere kesinlikle güvenmemeli ve onlardan uzak durmalısınız. İyi bir araştırma yaparak güvenilir olduğuna inandığınız kişiden yardım almalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here