SÜBYAN

0
44

Sübyan dediğimiz cinlerin taifesinden olan bir varlıktır ve bu varlık tehlikelidir. İnsanların özellikle hamile olan bayanların ve yine loğusa kadınların çok dikkat etmesi gereken bir varlıktır. Bu varlık bu kadınlara zarar vermek için ve bununla birlikte bebeklerine de zarar vermek için elinden geleni yapan bir varlıktır. Bazen yaşlı bir kadın kılığına girerek te bu kadınlara görünebiliyorlar ve bu yaşlı kadın ile göz göze geldiklerinde sübyanın etkileme süreci başlamış oluyor. Bazen ümmü sübyan adını da alabiliyor. Sübyan dediğimiz bu varlık türü 65 yaş üstü kadın ve erkeklere de musallat olarak ölümlerine neden olabiliyor. Bu yüzden bu varlıktan korunmak için ve ya da uzak durmak için insanların tedbirli olması gerekir her zaman. Bunun nedeni ise, sübyan dediğimiz bu varlığın amacı sadece öldürmek yok etmek olduğudur.

Cinler dumansız ateşten yaratılmalarının yanı sıra insanlardan çok önce yaratılmış ruhani varlıklardır. En son insanoğlu yaratılmıştır ve insanlar üçüncü boyutta yaşarken cinler dördüncü boyutta yaşayan ruhani varlıklardır. Bu varlıkların bir bedeni yoktur, insan gözü ile görülmezler. Cinlerin de insanlar gibi bir hayatları vardır, insanlar gibi cinler de doğar büyür ve ölürler, yine insanlar gibi yer içerler ve çoğalırlar. Onlarda gündüz yaşanırken büzüm dünyamızda gece yaşanmakta. Yine aynı şekilde onlarda gece yaşanırken bizde gündüz yaşarız, bu da boyut farkından kaynaklanan bir durumdur. Onlar gündüzü yaşarken yani insanlar geceleri dikkat etmelidirler, bunun nedeni ise yanlışlıkla onlardan birine zarar verebiliriz ve dolayısı ile onlarda bizlere zarar verebilirler. Bu yüzden geceleri ıssız yerlerde dağ gibi yerlerde dolaşmamak gerek, çünkü onlar çoğunlukla ıssız yerlerde ve ya terkedilmiş yerlerde yaşarlar her zaman. Yine geceleri kapıları kilitlemek önemlidir çünkü onlar kilitli kapılardan geçemezler.

Cinlerin insanlara musallat olması söz konusu olabiliyor. Cinler insanları etkileri altına alırken büyü yolu kullanılır her zaman, büyüler yapılırken cinlerden yardım alındığı gibi kişiye cinler musallat da edilebilir. Cin çarpması dediğimiz şey ise sadece büyü yoluyla gerçekleşmez ama insanlara zarar vermelerindeki ve musallat olmalarındaki en büyük etken her zaman büyüler olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here