VOODOO NASIL YAPILIR?

0
23

Voodoo büyüsü çok tehlikeli ve çok etkili bir büyü çeşidi olmasının yanında dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Yanlış yapılması durumunda ise etki etmemesi ya da daha kötü sonuçların ortaya çıkması olası durumlar arasında yer alır. Bu büyüyü her hocanın yapması elbette mümkün değildir .

Voodoo büyüsünün yapılması için önce bir bebek yapılması gerekir. bunun için, iğde , incir ya da nar ağacında iki dal ,İspanyol yosunu, sarılacak kumaş, sicim ip, bebeğin gözleri için iki adet düğme ve iğne iplik gerekmektedir. Bu malzemeler ile bebek yapılması gerekecektir. Öncelikle iki tahta parçasını hac şeklinde üst üste sabitleyip ip ile sıkıca sarılıp bebeğin vücudu meydana getirilir. İspanyol yosununu saracağımız kumaşa dağılmayacak şekilde koyup bebeğin o kumaş ile sarılması gerekir ve sıkıca dikilip açılması önlenir. Bebeği oluşturduktan sonra ise sardığımız kumaşın tam zıt renginde bir şerit ile bebeği sabitleyebiliriz. Bunları yaptıktan sonra ise iğne ve iplik yardımı ile gözlerini dikeriz ağız ve saç kısımlarını belirleriz. Bebek hazır durumdadır, bu büyü ölüm ve lanet amaçlı yapılıyor ise siyah kumaşın kullanılması gerekecektir. bunların dışında değişik ve farklı sebepler için de yapılabilir ve burada renklerin faktörü çok önemlidir. Her rengin anlamı farklıdır. Örnek verecek olursak, sarı kumaş başarıyı, kırmızı kumaş güç, yeşil kumaş parayı , mavi kumaş ise sevgiyi temsil eder. Hangisi için yapılacak ise o bebek yapımında o renkler kullanılmaktadır. Her ne kadar bebek yapılmış olsa bile büyü yapılacak kişiden bir parça gerekir. büyü yapılacak kişinin tırnağı saçı ya da tükürüğü gerekir. Bunlar elde bulunmuyor ise büyü yapılacak kişinin kullanmış olduğu terinin bulaşmış olduğu bir kıyafet te yeterli olacaktır. Bunlar hazırlandıktan sonra büyü yapılmaya hazır duruma gelir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ,bebeği büyü yapılacak kişiye olabildiğince benzetmeye çalışmaktır.

Dediğimiz gibi çok dikkat edilerek yapılması gereken bir büyü türüdür. Büyü yapılacak kişinin saç teli kullanılırsa daha etkili olacaktır. Voodoo büyüsü afrika kökenli büyü olduğu için en iyi yapanlarda o bölgedeki insanlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here