YILDIZNAME NE?

0
23

Yıldızname kişinin doğun tarihi ve aynı zamanda kişinin doğduğu saat ve ismi gibi bir takım bilgiler kullanılarak yapılan bir bakım türüdür. Yıldızname bakımı ile kişinin doğduğu andan itibaren yaşayacağı her şeyi önceden bildiren bir bakım yöntemidir, ta ki ölene kadar. yıldızname diğer bakım türlerinden farklı bir bakım yöntemidir, diğer fal yöntemleri ile aynı kefeye koulmamalıdır, fallar sadece tahminlerdir, yıldızname ise fallara göre daha gerçek ve kesin bilgiler sunar insanlara. Yıldızname bakımı elbette herkes yapamaz, çevremizde yıldızname bakıyorum diyen kişilerin birçoğu yıldızname bakmayı maalesef gerçek anlamda bilmiyordur. Çünkü yıldızname bakımı birçok ilimi içinde barındıran bir bakım yöntemidir. Yıldızname en çok Osmanlı döneminde kendini göstermiş ve gelişmiştir. O dönemde yıldızname bakımı insanlar tarafından sıkça kullanılmış ancak yine bu bakımı o zamanki ilim sahibi kişiler üstlenmiştir.

Yıldızname bakılırken bir araca gerek yoktur, diğer fallarda kahve tarot kağıtları ve su gibi bir çok malzeme gerekirken bu bakım yapılırken hiç birine ihtiyaç yoktur. Bu bakım türünde daha çok dinsel inanç önemlidir, bu bakım yapılırken yine birkaç ilim birbirine bağlı olduğundan yıldızname bakan kişinin bu ilimlerin mutlaka hepsini bilmesi gerekmektedir. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelir. Bu ilimler birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Bu sebepten dolayı yıldızname bakmak herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu ilimler ile birlikte dualarda çok önemlidir.

Yıldızname bakımı geçmiş zaman şimdiki ve gelecek zaman hakkında bilgi verir. Bu bakım türü en faydali, en iyi ve iyi yol gösterici olan bakımdır. Kişiyi tedavi etmez ama kötü bir durum karşısında ondan nasıl kurtulacağına dair bilgiler verebilmektedir. Yıldızname diğer fallar gibi olasılıktan oluşan bir bakım çeşidi değildir ve asla fal bakımı ile karıştırılmamalıdır. Herkes yıldızname bakımını bir fal bakma yöntemi olarak kabul etse de gerçek böyle değildir. Yıldızname bakılırken birden fazla hesaplar yapılır ve onlara göre bunlar anlamlandırılır ve bakım bakılan kişi ile paylaşılır. Yukarıda saydığımız ilimlerden bir tanesini bilmeyen kişi yıldızname bakımı yapamaz. Bu yüzden yıldızname bakımı herkesin yapacağı bir bakım değildir.

TEILEN
Önceki İçerikYILDIZNAME NEDİR?
Sonraki İçerikYILDIZNAME KİTABI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here