YILDIZNAMEDE NELER GÖRÜLÜR?

0
19

Yıldızname adı ile bilinen bu bakım türü kişinin doğum tarihi doğum saati kişinin adı gibi bilgiler ile bakılan bir bakım türüdür. Yıldızname bakımı özellikle Osmanlı döneminde çok sık kullanılan bir bakım türü olarak tarihte yerini almıştır. O dönemde yıldızname bakımlarını sadece ilim ve bilim sahibi kişiler bakabiliyordu. Günümüzde çok fazla yıldızname bakabiliyorum diyen insanlar bulunuyor ancak maalesef günümüzde yıldızname bakımı bir fal türü olarak görülmektedir. bu sebepten yıldızname bakımı fallar ile eşdeğerde tutulmaktadır. Yıldızname bakımı bir fal bakma yöntemi ve ya türü değildir. Fallar her zaman olasılıklar üzerine bakılırken yıldızname bakımı daha kesin ve aynı zamanda daha gerçekçidir.

Yıldızname bakımı için birden fazla ilim bilmek gerekir. Bilinmesi gereken bu ilimlerin başında ise havas ilmi cifir ilmi ebced ilmi gelmektedir. Bu ilimlerin eksiksiz hepsi bilinmek zorundadır, diğer türlü yıldızname bakımı gerçekleşemez. Yıldızname bakımı dediğimiz bu bakım türünde kişinin doğumundan ölüme kadar yaşadığı, yaşayacağı durum ve bununla birlikte olaylar da görülebilmektedir. Bu bilgiler birçok hesap ve yöntem kullanılarak bakılmaktadır. Yıldızname bakımı yaptıran kişi bu bilgiler ışığında kendine bir yol çizer ve yine bu bakım ile karşılaşmak istemediği durum ve ya olaylardan nasıl kurtulacağına dair bilgilere de elde edilebilir. yıldızname bakımı bir nevi yol göstericidir de diyebiliriz. Yıldızname bakımı ile kişi kendisi ile ilgili her türlü bilgilere ulaşabilir. Bu bakım türü genel olarak hesaplar ile bakılmaktadır. Doğduğu saatte ve anda güneşin ay ın ve gezegenlerin kişi üzerindeki etkisi çok büyüktür. Bu durumlar kişinin karakteri ve kişiliği konusunda büyük bir role sahiptir. Yine bu bakım türü ile, kişi yaşayacağı kötü olaylardan hangi yollar ve yöntemler kullanarak kurtulabileceği konusunda da bilgi vermektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yıldızname bakımı hiçbir zaman fal bakma yöntemleri ile birbirine karıştırılmamalıdır. Yıldızname bakımı her zaman daha gerçekçi ve hesaplara dayalı bir bakım yöntemi olmuştur. Bu bakım türüne kolay kolay kimse bakamaz, ama ilim sahibi insanlardan yardım alınarak bakılabilir ve kişi hayatı hakkında gerçek bilgilere ulaşabilir. Bu yüzden yıldızname bakımı yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here